Thursday, August 10, 2006

Nedaudz par „Tīģeriem”* spridzinātājiem

„Tamilu Tīģeri”* bija vieni no pirmajiem teroristiem pasaulē, kas kā cīņas līdzekli aktīvi sāka izmantot pašnāvnieku spridzināšanu (suicide bombing). LTTE sastāvā pat ir speciāla vienība „Melnie Tīģeri” (Black Tigers), kas dažādos aspektos tiek sagatavoti tikai un vienīgi pašnāvniecisku sprādzienu un uzbrukumu veikšanai.

Interesanti, ka jau 1997.g. 15.oktobrī Šrilankas galvaspilsētā „Tīģeri” paveica ko līdzīgu 2001.gada 11.septembrī Ņujorkā ASV notikušajam terorisma aktam, veicot uzbrukumu Kolombo Pasaules Tirdzniecības centram (attēlā; angliski - World Trade Center). Tika nogalināti 13, un ievainoti vairāki simti cilvēku. Kolombo WTC, līdzīgi kā Ņujorkā, ir viens no pilsētas raksturīgajiem vaibstiem.

Būtiskākie "Tīģeru" veiktie pašnāvnieku uzbrukumi:
  • 1993.g.1.maijā „Tīģeri” nogalināja Šrilankas prezidentu Ranasingi Premadasu (Ranasinghe Premadasa).
  • 1991.g. 21.maijā Indijā „Tīģeru” pašnāvnieks nogalināja Indijas premjerministru Radživu Gandi (Rajiv Gandhi). Tikai šogad „Tīģeri” pirmo reizi pauda atvainošanos (formālu) par šo slepkavību.
  • 1999.gada 18.decembrī sieviete pašnāvniece uzspridzinājās toreiz nākamās Šrilankas prezidentes Kumaratungas (C.B.Kumarataunga) tuvumā tās priekšvēlēšanu kampaņas laikā. Kumaratunga tika ievainota un ja nekļūdos, zaudēja vienu aci.
* - ja nu kāds nesaprot - ar "Tamilu Tīģeriem" vai "Tīģeriem" apzīmēju Šrilankas teroristu organizāciju "Liberation Tigers Of Tamil Eelam" (LTTE). Tā nav īpaša tīģeru (dzīvnieku) suga! Attēls ar tīģeri ir LTTE logotips.

No comments: