Tuesday, April 25, 2006

Šodien pēcpusdienā Šrilankā sākās karš

Šrilankas armija dažas stundas atpakaļ ir sākusi aktīvu kara darbību, tostarp gaisa uzlidojumus "Tamilu Tīģeru" kontrolētajām teritorijām un to bombardēšanu Šrilankas austrumu piekrastē. Mana projekta pilsētai Trincomalee, kuru savlaicīgi pametu jau kādu laiku atpakaļ, piegulošās piekrastes teritorijas no okeāna puses tiekot apšaudītas ar smago artilēriju izmantojot kara kuģus.

Tas viss ir turpinājums šodien galvaspilsētā Kolombo, kur šobrīd atrodos, notikušajam pašnāvnieka sprādzienam, nogalinot 8 un ievainojot vairāk kā 20 cilvēkus. Šrilankas armijas komandieris, pret kuru ticis vērsts uzbrukums, netika nogalināts.

Pēc sprādziena visas ārzemju NVO saņēma oficiālus brīdinājumus par gaidāmo karadarbību un visi to darbinieki nekavējoties tika evakuēti.

Kopējā atmosfēra Šrilankā ir ļoti saspringta un nedroša. Daudzi galvaspilsētā sastaptie cilvēki ir pārbiedēti pēc šodienas pašnāvnieka sprādziena, kādus Šrilankā nebija pieredzējuši jau 2 gadus. Par bailēm pēcpusdienā liecināja neierasti tukšās galvaspilsētas ielas - ierasto satiksmes sastrēgumu vietā ielas bija pustukšas. Mana projekta tamilu tautības tulkotāja, kas drošības pēc arīdzan atrodas Kolombo, atzina, ka ir ļoti nobijusies; pat baidoties doties uz veikalu. Viņa atsauca atmiņā deviņdesmito gadu beigās notikušo kara darbību, kuras laikā dažādu tautību civiliedzīvotāji brutāli slaktējuši viens otru.

Saites uz ziņām par šodienas notikumiem:
BBC: Bomb targets Sri Lanka army chief
CNN: Sri Lanka airstrikes after bombing
TamilNet: Sri Lankan Kfir jets bomb LTTE controlled area in Trincomalee

2 comments:

Anonymous said...

Vai Tev nebūtu tā kā laiks rotaties atpakal uz Latviju? Izklausas sausmigi.

Anonymous said...

laikam jau pieredze un tā.

bet jā. uzmanies.

Austra